URM
Вантажні перевезення Новини Рухомий склад

Валерій Ткачов: На кордонах і біля портів покинуто майже 7 тисяч вагонів

З початком серпня 2021 р. та початком пікового періоду перевезень вантажів АТ «Укрзалізниця» стикнулося з проблемою накопичення вагонів на мережі. За словами заступника директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерія Ткачова, це призведе до :

  • збільшення накопичення вантажних поїздів на мережі;
  • зменшення швидкості доставки вантажів;
  • погіршення показників обороту вагонів.

Зазначимо, що в першій декаді серпня середньодобове навантаження на мережі зросло з 731,34 тис. т на добу до 754,65 тис. т на добу.

Ситуація з покинутими поїздами на загальній мережі АТ «Укрзалізниця»

Станом на 12:00 11.08.21 р. у стані «кинуті поїзди» (без руху) на залізничній мережі перебувало 28 поїздів або 1237 вагонів. Затримки поїздів складали від 30 годин до 209 годин. Фіксується тенденція до зростання кількості кинутих поїздів останні 3 доби.

За оперативну добу 09.08-10.08.21 у стані «Тимчасово залишені поїзди та поїзди, з якими за зазначений час не виконувалися технологічні операції» перебувало 160 поїздів або 6 847 вагонів. Затримка зазначених поїздів становила від 12 до 72 годин. Найбільше тимчасово затриманих поїздів наразі на Південно-Західній залізниці (ПЗЗ) — 66 поїздів або 2 817 вагонів.

Ситуація з накопиченням поїздів  на західному кордоні

Загалом складна ситуація з накопиченням вагонів фіксується на західних іностиках Львівської залізниці. Накопичення вагонів по УЗ в напрямку стиків:

  • Ужгород — 1 690 вагонів (добова здача — 7 поїздів або 322 вагони);
  • Ізов – 1 874 вагони (добова здача — до 9 поїздів або 432 вагони);
  • Чоп — 884 вагони (добова здача — до 4 поїздів або 231 вагон);
  • Батьово — 694 вагони (добова здача — до 5 поїздів або 214 вагонів) тощо.

«Поступово ситуація нормалізується. Протягом 5 діб накопичення вагонів планується суттєво зменшити.

Валерій Ткачов, заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця»

Ситуація з накопиченням поїздів  на Одеській залізниці

За словами Валерія Ткачова, ситуацію на припортових напрямках — складна.

На Одеській залізниці тимчасово залишені 38 поїздів або 1693 вагони. Кинуто 7 поїздів або 382 вагонів. Як наслідок — значно зменшилася швидкість просування поїздів.

За словами Валерія Ткачова, основні причини такої ситуації — нестача локомотивного парку та локомотивних бригад.

«Щодоби відмова у видачі локомотивів сягає 25-30 одиниць (причини 50%/50% — нестача локомотивів/нестача локомотивних бригад).Також негативно вплинуло на локомотивне забезпечення зростання пасажирських перевезень. Поволі для потреб пасажирського руху застосовуються вантажні потяги.

Валерій Ткачов, заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця»

Зазначимо, що зараз Одеська залізниця оперує справним парком локомотивів в кількості 200-206 од. Показник справних локомотивів на Одеській залізниці сягає 87% (один з найкращих показників серед залізниць). Також на магістралі зараз проводяться заплановані ремонтні роботи на залізничній інфраструктурі. Є «вікна» в графіку руху поїздів на окремих ділянках (Миронівський напрямок, Берегова тощо).

Наразі впроваджуються заходи щодо прискорення руху поїздів та зменшення накопичення вагонів без руху на мережі. Проводиться передислокація локомотивного парку та бригад. Маємо надію, що ситуація нормалізується найближчим часом.

Валерій Ткачов, заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця»

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що по всій Укрзалізниці  налічується приблизно 20 покинутих вантажних потягів.

читайте також

Завантаження....