URM
Пасажирські перевезення Новини

Придніпровській залізниці компенсували всього 26,5 % від суми, на яку було перевезено пільговиків

У першому півріччі 2021 року Придніпровська залізниця у приміському сполученні перевезла 3 млн 154 тис. пасажирів, з яких 589 тис. осіб (18,6%) – це пільговики.

Водночас за перевезення пільгових категорій пасажирів місцеві бюджети компенсували майже 3 млн 228 тис. грн. Це становить 26,5% від фактично нарахованої суми.

Начальник служби приміських пасажирських перевезень Юрій Савченко зазначає, що за пів року УЗ уклала 52 договори з місцевою владою щодо відшкодування витрат на соціальні перевезення. Загалом регіональна філія планує укласти 57 таких договорів.

Також у філії поскаржилися на Дніпровську міську раду, яка лише в 2021 році заборгувала залізниці понад 3 млн грн компенсаційних сум. Натомість залізничники задоволені співпрацею з міськими радами Павлограда, Запоріжжя, Марганця, Мелітополя, Синельникового, сільських рад Божедарівки і Червоногригорівки, які щомісячно відшкодовують залізниці її витрати на пільгові перевезення в приміському сполученні.

Водночас Південній залізниці компенсували всього 15 % від суми, на яку було перевезено пільговиків.

Нагадаємо, що за 2020 рік Укрзалізниця отримала від місцевих органів влади лише 28 % компенсацій за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні.

Через таке ставлення з боку місцевої влади до перевізника в Укрзалізниці планують перейти на укладання публічних договорів про надання послуг з обласними адміністраціями й лише за наявності відповідного договору здійснювати перевезення.

Попри збитковість пасажирки, в Укрзалізниці налаштовані оптимістично – цьогоріч компанія планує отримати майже 8,8 млн доходів від перевезення пасажирів. Водночас у 2019 році збитки від пасажирських перевезень склали 12,8 млрд грн, або 17,7 % доходів від вантажних перевезень.

читайте також

Завантаження....