URM
Укрзалізниця Новини

Колапс може трапитися будь-коли: Апаратно-програмний комплекс АСУ Укрзалізниці морально застарілий

Залізничники працюють з морально застарілим апаратно-програмним комплексом автоматизованих систем управління (АСУ). Про це йдеться у звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, який є в розпорядженні URM.

Так, АСУ основних бізнес-процесів компанії побудоване на обладнанні ІВМ корпоративного рівня 2007 року випуску, тому технічна підтримка виробником його складових переважно припинена.

Ба більше — на сьогодні низка компонентів комплексу вже вийшла з ладу, що значно знизило передбачену відмовостійкість архітектури та дублювання, зробило ймовірність зупинки комплексу непередбачуваною.

Існує реальна загроза, що апаратно-програмний комплекс, який забезпечує АСУ вантажних та пасажирських перевезень АТ «УЗ» може вийти з ладу через його стан у будь-який непрогнозований момент. Перехід на аварійний режим роботи, що врахував би такий випадок, не передбачено взагалі.

звіт ТСК

У звіті зазначається, що фахівці ТСК не виявили розробленого спільно з виробником (ІВМ) плану дій щодо запобігання загрозі колапсу.

Загалом на утримання інфраструктури ІТ, НДДКР та програмне забезпечення галузі за 2016-2020 рр. витрачалось у рази менше від попередніх та на порядок менше від усталеної практики аналогічних за розміром компаній. На засоби автоматизації та робототехніку, сучасні широковживані аналітичні засоби взагалі не планувалось коштів.

Розвиток інформаційних та телекомунікаційних систем практично зупинено.

звіт ТСК

У ТСК переконані — фахівці УЗ спільно з виробником (ІВМ) мають терміново розробити план заходів щодо запобігання ризику раптового непрогнозованого виходу з ладу апаратно-програмного комплексу, що забезпечує АСУ вантажних та пасажирських перевезень, профінансувавши його у першочерговому порядку.

 

читайте також

Завантаження....