URM
Пасажирські перевезення Новини

Подорожчання залізничних квитків: що це дасть

Golos.ua опублікував матеріал-аналіз щодо підвищення цін на пасажирські перевезення. Ми ж наводимо основні тези.

Згідно з прогнозом економічного і соціального розвитку, схваленого Кабінетом Міністрів на 2022-2024 роки, проїзні документи будуть дорожчати за такими етапами: у 2022 році на — 26 %, у 2023 — на 6,5 %, а у 2024 — на 6,5 %.

Підвищення вартості квитків відчують насамперед пасажири популярних маршрутів. Наприклад, проїзд у плацкарті поїзда Київ-Львів до кінця року буде коштувати 232 гривні, замість 190 гривень. Разом із тим, зростання тарифів не буде сильно відчутний для тих, хто пересувається на невеликі відстані.

При цьому, в УЗ нагадують, що пасажири зможуть заощадити, якщо будуть купувати квитки заздалегідь. У цих випадках діє система знижок.

За підрахунками УЗ, внаслідок зростання тарифів додаткові доходи УЗ складуть 558 млн гривень. Ці кошти обіцяють спрямувати на оновлення парку пасажирських вагонів. В цілому в цьому році загальні доходи від перевезення пасажирів прогнозуються на рівні 7,76 млрд гривень.

Попри заплановане подорожчання, тарифи все одно не покривають витрат, пов’язаних з пасажирськими перевезеннями. Вони залишаються збитковими й дотаційними, а сама ціна квитків — нижче собівартості.

В цілому, щоб пасажирський сектор виходив «в нуль» він повинен показувати результат в 16-17 млрд гривень доходу в рік. Але зараз це неможливо без «ринкової» вартості квитка. Не сприяє покращенню ситуації й неефективна модель господарювання УЗ.

ДжерелоGolos.ua

читайте також

Завантаження....