URM
Бізнес Новини

5 «безвізів» для України: У Кабміні розповіли, які євроінтеграційні успіхи очікують Україну в найближчі два роки

У найближчі кілька років Україна планує домовитися з Євросоюзом про 5 «безвізів» у різних сферах. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Шмигаль також зауважив, що за останні 5 років Україна виконала Угоду про асоціацію з ЄС на 54%. І це гарний показник, який демонструє, що країна за пів кроку до ключових правил ЄС в різних галузях.

П’ять «безвізів» України

Промисловий  (угода АСАА)

Це визначення української системи технічного регулювання та оцінки відповідності на рівні з європейською. Це дозволить виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні, а не їхати в ЄС у пошуках офіційного представника. Укладання угоди стане сигналом усьому світу, що в Україні якісне промислове виробництво, якому можна довіряти. Підписання цього безвізу може відбутися в найближчий рік.

Авіаційний  (угода про Спільний авіаційний простір)

Це про лібералізацію допуску авіакомпаній на внутрішні ринки. Це означає, що українські авіаперевізники отримають розширений доступ на ринок ЄС і натомість європейські компанії зайдуть в Україну. Відтак конкуренція сприятиме зниженню цін на авіаквитки. Ринок авіаперевезень стане конкурентним, відкритим і прозорим. Є всі сподівання, що ця угода також буде підписана вже цьогоріч.

Зазначимо, що 28 червня 2021 року Рада Європейського Союзу дала згоду на підписання Угоди про спільний авіаційний простір з Україною, а також з Вірменією, Тунісом та Катаром.

Митний 

Приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та відповідно повноцінний запуск системи NCTS. За цими термінами стоїть вкрай важлива та фундаментальна реформа: обмін митними даними між Україною та країнами Європи. А це означає зменшення простору для шахрайства щодо митної вартості, а також спрощення роботи митниці для білого бізнесу. У березні цього року Держмитслужба розпочала етап національного застосування NCTS, а вже в 2022 році Україна може розпочати процес приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Водночас заступник міністра економіки України Тарас Качка дав більш оптимістичний прогноз. На його думку — Україна і ЄС можуть досягти митного безвізу вже в 2021 році.

«З митним безвізом дуже довго зволікали, але зараз у документах, які ми готуємо,  визначаємо, що він може бути досягнутий цього року. Фактично уже цього року ЄС може нас запросити долучитися до міжнародних конвенцій, які є юридичною підставою для митного безвізу.

Тарас Качка, заступник міністра економіки України

Енергетичний

Уже 2038 днів Україна не імпортує газ із Росії. Енергетичний безвіз з ЄС – це відокремлення від енергосистеми з Білоруссю та Росією та приєднання до європейської енергомережі ENTSO-E. Ринок електроенергії стане більш конкурентним та прозорим. Ми станемо частиною великої європейської енергетичної системи із чіткими та зрозумілими правилами гри. Це важливий етап для нашої енергетичної незалежності. Плануємо, що таке приєднання відбудеться вже у 2023 році.

Цифровий безвіз

Це приєднання до цифрового ринку ЄС. Позитивний ефект від приєднання до цього ринку експерти оцінюють у декілька мільярдів доларів для економіки нашої країни. Електронна комерція, телекомунікації, цифрові послуги. У 2020 році Мінцифри була розроблена Дорожня карта інтеграції до такого ринку.

читайте також

Завантаження....