URM
Інфраструктура Новини

Укравтодор вийшов на ринок єврооблігацій

Державне агентство автомобільних доріг України вперше у своїй історії випустило єврооблігації під державні гарантії.

Цінні папери випустили на основному майданчику Лондонської фондової біржі. Загалом було розміщено 700 млн доларів США під 6,25 % на строк 7 років.

Укравтодор провів розміщення єврооблігацій для фінансування програми Велике будівництво, досягнувши рекордно низької ставки купона серед усіх випусків українських суверенних і квазі-суверенних єврооблігацій, деномінованих в доларах США, за історію незалежності України.

Міністерство Інфраструктури України

Укравтодор є другим після Міністерства фінансів України центральним органом виконавчої влади, що виходить на міжнародні ринки єврооблігацій.

У ході розміщення Укравтодор отримав заявок на майже 2,4 млрд доларів США від понад 140 інвесторів, що у понад три рази перевищило запланований обсяг випуску, а тому продемонструвало значний інтерес з боку глобального фінансового ринку, підтвердило довіру до України як держави і до великих інфраструктурних проєктів зокрема.

Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України

На що будуть спрямовані кошти?

За ці кошти буде профінансовано роботи з оновлення та будівництва 770 км державних доріг, а також будівництво запорізьких мостів.

Зокрема йдеться про:

  • оновлення дороги Київ — Харків — Довжанський (у Харківській області) — зокрема, й обходу Харкова;
  •  оновлення дороги Стрий — Ізварине (у Кіровоградській і Тернопільській областях);
  •  оновлення дороги Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський (у Вінницькій області);
  • оновлення дороги Золотоноша — Черкаси — Сміла — Умань (у Черкаській області).

У МІУ також наголосили на тому, що залучення коштів під державні гарантії (кредити, облігації) — один із основних способів запустити масштабні інфраструктурні зміни.

читайте також

Завантаження....