URM
Рухомий склад

30 % аварій на залізниці пов’язані з поганим станом рухомого складу

30 % аварій у 2020 році сталися через поганий стан рухомого складу. Про це в інтерв’ю розповів заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов.

Так, за словами Ткачова, у 2020 році було зареєстровано 813 транспортних пригод, у яких загинули 212 осіб і 40 отримали травми. З них — 479 аварій з рухомим складом, з яких 126 аварій — унаслідок сходу з рейок рухомого складу.

Тобто 30 % аварій на Укрзалізниці пов’язані саме з поганим станом рухомого складу, решта 70 % — це або проблеми інфраструктури, або сторонні особи, або інші причини.

Валерій Ткачов

На сьогодні мережею Укрзалізниці курсує 174 тис. вантажних вагонів різної форми власності. З цього числа 90 тис. — приватні вагони, 84 тис. — вагони АТ «Укрзалізниця». Якщо говорити про вагонний парк Укрзалізниці, то знос вагонного парку становить близько 89 %.

читайте також: Застарілі вантажні вагони невдовзі мають піти на брухт – УЗ

В УЗ наголошують, що експлуатація застарілого вагонного парку заважає компанії ефективно транспортувати вантажі, погіршує оборот вагонів, збільшує час вантажних операцій, а також веде до непродуктивних пробігів вагонів і локомотивів. Крім того, з року в рік зростають додаткові витрати вантажовідправників на ремонт і підготовку вагонів до навантаження.

Нагадаємо, раніше було представлено комплексну програму оновлення парку вантажних вагонів до 2028 року. Її схвалили на засіданні Антикризового штабу.

читайте також

Завантаження....