URM
Інфраструктура Новини

Як Укрзалізниця інтегруватиметься в єдину залізничну інфраструктуру ЄС

Експерти пропонують уряду нарощувати пропускну спроможність і залізниці з країнами ЄС шляхом розбудови та модернізації комплексів з перестановки вагонів з колії 1520 мм на 1435 мм та перевантажувальних потужностей (логістичних центрів) в межах або поза межами пунктів пропуску через державний кордон на прикордонних переходах з ЄС із урахуванням вимог інтероперабельності та ефективного використання інфраструктури залізниць систем 1435 мм та 1520 мм.

Про це йдеться в матеріалі «Як розвиватимуть агроекспорт і три експортні артерії України – автотранспорт, Укрзалізниця та морські порти».

Зокрема операційний директор Укрзалізниці В’ячеслав Єрьомін, відзначив, що Укрзалізниця не є самодостатньою структурою, яка має окремо відірвану від усіх інших колію.

Тобто для того, щоб ми переходили на неї, ми маємо розуміти, що наші клієнти, тобто це заводи, підприємства, елеватори, вони теж повинні свої шляхи у себе на балансі переробити. Це інвестиції не лише держави, але і приватні підприємці або юридична особа повинні розуміти, що воно має це все переробити. Чи готовий у нас бізнес до таких фінансових вливань? Якщо ми просто приведемо клієнта на ту вузьку колію, а потім скажемо: «Вибач, ти поки у себе не зробиш, ми тобі не подамо вагон, так немає жодного сенсу». А якщо ми говоримо про державні питання, тут можна говорити, припустимо, про організацію реалізації проектів, пов’язаних з пасажирськими перевезеннями. Тут так. Тому, що тут повністю вся інфраструктура знаходиться у нас в руках, ми її всі робимо, організовуємо, і такі моменти мають перспективу. Але якщо говорити про вантажні перевезення, то в першу чергу ми маємо починати сідати, створювати якусь робочу групу, стіл, за яким ми будемо говорити, хто готовий це робити, і вже далі рухатись»

В’ячеслав Єрьомін операційний директор Укрзалізниці

Нагадаємо,  Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков заявив, що стратегічна мета компанії — перехід на євроколію

читайте також

Завантаження....