URM
Вантажні перевезення Новини

Війна в Україні. Чи залишиться країна житницею світу

Щоб і надалі бути житницею світу, Україна повинна мати контроль над портами. Про це заявив Джон Річ, виконавчий голова Ради директорів компанії МХП.

Сьогодні Україна експортує в основному всю свою продукцію шляхом водним більшості випадків через Одесу Миколаїв або Маріуполь, тому якщо це все зерно залишиться зараз в Україні і не можна буде експортувати його водяним шляхом або морським шляхом, а треба буде перекладати це на залізницю, то, звісно, це буде колапс, адже українська залізниця не готова до цього.

Джон Річ

Президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу та гендиректор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса також переконаний — українська залізниця до цього не готова. Ні технічно, ні в плані забезпечення тягою та вагонами.

Треба перемога, нам треба збереження наших портових потужностей нам треба збереження наших морських каналів збуту нашої продукції, інакше ми, на жаль, не зможемо бути гравцем на світовому ринку.

Алекс Ліссітса

Водночас в ООН зазначають, що війна Росії проти України загрожує погіршити проблему голоду у світі, адже 30% експорту пшениці припадає на Україну та Росію. Саме з України продовольча програма ООН минулого року закупила більша частина своїх поставок для нужденних. В ООН заявляють – війну в Україні треба зупинити негайно, щоб не допустити погіршення голоду в країнах, що потерпають від конфліктів, таких як Ємен та інші.

ДжерелоVOA

читайте також

Завантаження....