URM
Рухомий склад Бізнес Новини

Комбінат «Запоріжсталь» власними потужностями оновив черговий тепловоз

15 лютого на комбінаті «Запоріжсталь» представили сьомий ремоторизований тепловоз серії ТГМ-4. Усі роботи з його оновлення проходили в локомотивному депо управління залізничного транспорту.

У межах ремоторизації на базі комбінату оновили й зовнішній вигляд, і внутрішнє обладнання тепловоза. Зокрема, установили новий потужний двигун американського виробництва Cummins та оновлену гідравлічну передачу, замінили колеса, відремонтували гальмівну систему.

Старий тепловоз повністю “зрізається”, від нього залишається лише рама з ходовою частиною. Далі на наявну раму будується повністю новий тепловоз з усім необхідним обладнанням та електропроводкою. Найголовніше, що замінюється, — старий дизель на сучасний, який за своїми характеристиками економічніший, екологічніший та надійніший. Думаю, що ці тепловози будуть служити, як мінімум, років 25.

Олег Адаманов, директор з транспорту та логістики ПАТ «Запоріжсталь»

На підприємстві відзначають, Комбінат «Запоріжсталь» — одне з перших промислових підприємств України, яке почало реалізацію масштабного проєкту з ремоторизації тепловозів. Мовляв, залізничники комбінату першими освоїли цей вид ремонту власними силами на базі свого локомотивного депо. Раніше такі роботи проводили лише на тепловозоремонтних заводах.

Ремоторизація тепловозів — це забезпечення стабільної роботи цехів комбінату. Також ці заходи мають на меті і екологічну складову. У результаті заміни двигунів тепловозів вихлопні гази мають знижену концентрацію вуглекислого газу, чим дозволяють знизити навантаження на довкілля. Ремоторизація тепловозів також входить до меморандуму між «Запоріжсталлю» та Запорізькою облдержадміністрацією.

Олександр Мироненко,генеральний директор ПАТ “Запоріжсталь”

Усього комбінат «Запоріжсталь» ремоторизував вісім тепловозів. П’ять тепловозів ремоторизували в партнерстві з Миколаївським і Запорізьким тепловозоремонтними заводами, ще один — на базі локомотивного депо “Запоріжсталі”.

Незабаром на лінію вийде і восьмий ремоторизований тепловоз серії ТЕМ-2, який зараз перебуває в Миколаївському тепловозоремонтному заводі. Там проводять пуско-налагоджувальні роботи.

Нагадаємо, тяговий рухомий склад в локомотивному господарстві Укрзалізниці зношено на 96,91%.

читайте також

Завантаження....