URM
Укрзалізниця Новини

ТСК рекомендує УЗ стягнути з Євгена Кравцова 18 млн грн

Тимчасово-слідча комісія рекомендує Укрзалізниці звернутися до суду з позовом щодо компенсації 18,28 млн грн збитків отриманих внаслідок дій колишнього керівника Євгена Кравцова.

Про це журналістам URM відомо з фінального звіту комісії, який затвердила сьогодні члени ТСК та який є в розпорядженні редакції.

Йдеться про збитки внаслідок неправомірного стягнення подвійної оплати за обслуговування так званих «малодіяльних станцій». Зокрема, рішенням правління від 18 грудня 2018 року з «перевищенням повноважень» затверджено та введено «Порядок проведення рейтинг – аналізів діяльності вантажних станцій АТ»УЗ».

Такі протиправні дії, на думку членів комісії, призвели до втрати за 2019 року вантажообігу, який пов’язаний з роботою таких станцій, на 23%, що еквівалентно втраті товариством близько 600 млн грн загальних доходів від перевезень.

При цьому отримані додаткові доходи від завищення тарифів для зазначених станцій склали лише 140 млн грн. Рішенням Антимонопольного комітету України на УЗ накладено штраф у розмірі 18,28 млн грн, який підтверджено судом.

Відповідно до пропозицій ТСК, вищезазначені рішення правління АТ»УЗ» були скасовані та 10 грудня 2021 оприлюднено нову редакцію Договору про надання послуг з організації перевезень вантажів залізничним транспортом.

Відтак, ТСК рекомендує звернутись до Генерального прокурора, Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та директора НАБУ з вимогою взяти на особистий контроль розслідування корупційних злочинів вчинених керівниками УЗ в особливо великих розмірах.

Зокрема направити для долучення до матеріалів кримінального провадження/внесення відомостей до ЄРДР за фактом розтрати коштів в особливо великих розмірах в сумі 18,28 млн грн., що більше чим в 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, шляхом зловживання службовим становищем, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 365 КК України та інших статей.

читайте також

Завантаження....