URM
Укрзалізниця Новини

Верховний Суд відмовився стягнути з УЗ борг за спожиту в ОРДЛО електроенергію у 2016 році

8 грудня Верховний Суд України відмовив ПАТ «Донбасенерго» Максима Єфімова у стягненні з Укрзалізниці 70,27 млн грн за споживання електроенергії впродовж травня 2016 – квітня 2017 років на непідконтрольній території України.

Ця постанова є остаточною й оскарженню не підлягає. Як зазначається в тексті постанови, відповідно до наданих НЕК «Укренерго» фізичних балансів електроенергії на неконтрольованій території ПАТ «Донбасенерго» в період з 1 травня 2016 року по 30 квітня 2017 року здійснило відпуск електроенергії виробленої Старобешівською ТЕС на неконтрольованій території в обсязі 3,07 млн МВт-г.

Загальна кількість електроенергії «Донбасенерго», що надійшла в електричні мережі залізничного транспорту, розташовані на неконтрольованій території, в період із травня 2016 року по лютий 2017 року, складала 58 466 889 кВтг.

З урахуванням тарифів, вартість електроенергії, відпущеної «Донбасенерго» залізниці на непідконтрольній території (з ПДВ), складає 70,27 млн грн.

У квітні 2017 року ПАТ «Донбасенерго» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до АТ «Укрзалізниця» про стягнення цієї суми.

Верховний Суд вважає, що якщо ДП «Донецька залізниця» (її представники) після дати припинення господарської діяльності підприємства (1 грудня 2015 року) вчиняли будь-які дії (продовжували здійснювати господарську діяльність як перевізник або у сфері електроенергетики), то вони юридично вже не мають відношення до УЗ.

читайте також

Завантаження....