URM
Інфраструктура Новини

У серпні з Польщі до Рави-Руської почне курсувати міжнародний потяг

24 серпня, по старій радянській традиції, планують запустити залізничне сполучення євроколією шириною 1435 мм між Равою-Руською та Варшавою. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОВА.

Наразі тривають роботи щодо облаштування нової євроколії протяжністю майже 8 кілометрів, а також реконструкція вокзалу у Раві-Руській з передбаченням можливості проводити там митний контроль. В подальшому євроколію планують продовжити до Львова, а потім і до Києва. Зазначимо, що ділянку Рава-Руська – Держкордон (Гребенне) не використовувалась 5 років.

Впровадження інфраструктурного проєкту «Євроколія Львів-Рава-Руськ-Варшава» дозволить покращити транспортне сполучення між Україною та Європою та значно розвантажити напрямок Мостиська – Львів, який став напевно головною та найпопулярнішою залізничною артерією у період війни. Реалізація проєкту дозволить запускати швидкі та безпересадкові зі Львова (поки Рави-Руської) до Польщі та інших країн Європи, оскільки відпаде потреба змінювати колісні пари.

Наразі в Укрзалізниці відсутні пасажирські потяги пристосовані для руху євроколією, відповідно перевезення швидше за все здійснюватимуться рухомим складом польської залізниці. Тому сподіваємось на хороші новини про відкриття нового регулярного транспортного сполучення між Україною та Польщею.

Нагадаємо, що ще у 2019 році тодішній міністр інфраструктури обіцяв побудувати суміжну євроколію зі Львова (Скнилова) до Мостиської, а в цьому році чеський перевізник RegioJet анонсував рейси з Праги до Мостиськи.

читайте також

Завантаження....