URM
Пасажирські перевезення Новини Рухомий склад

Укрзалізниця запустила «Буковельський експрес»

Укрзалізниця запустила «Буковельський експрес» за маршрутом Львів — Ясіня — Львів. Маршрут обслуговуватиме дизель-поїзд ДПКр-3 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.

Ці експреси дали старт оновленню парку поїздів для регіональних перевезень, яке не проводилося багато років. Сьогоднішній експрес стане зручним для тих, хто мандрує зі Львова та Івано-Франківська до курортів Українських Карпат.

Олександр Камишін, голова правління АТ «Укрзалізниця»

Зазначимо, що поїзд було запущено в рамках меморандуму з Public Service Obligation (див. нижче детальніше). 25 грудня 2021 року Укрзалізниця підписала меморандум з PSO із Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською обласною радою.

За умовами документу, УЗ запустила дизель-поїзд Львів — Ясіня — Львів, а місцева влада компенсуватиме перевізнику щонайменше 3 млн грн на рік за організацію пасажирських перевезень у регіоні.

 Розклад руху поїзда 

«Буковельський експрес» відправлятиметься зі Львова о 06:40 та прибуватиме на кінцеву станцію Ясіня о 12:25. Поїзд робитиме зупинки на станціях Івано-Франківськ, Яремче, Микуличин, Татарів, Ворохта. Експрес курсуватиме щодня з 25 грудня 2021 року до 16 січня 2022 року, крім 1 та 4 січня. Потім поїзд курсуватиме по п’ятницях, суботах та неділях.

Також експрес зручний для пасажирів, які подорожують з Києва та зворотно поїздом № 91/92 Київ — Львів — Київ. У разі відсутності місць на прямі поїзди вони зможуть дістатися до Українських Карпат лише з однією зручною пересадкою.

Туристичний маршрут

Новим поїздом пасажири можуть менш ніж за 5 годин доїхати до станції Татарів (Буковель), а далі автобусними шатлами за 20 хвилин до ГК «Буковель». Також поїзд буде зручний для подорожей:

  • до водоспаду Пробій та Скель Довбуша, які знаходяться в Яремче;
  • найдовшого села в Україні — Микуличин;
  • до віадука у Ворохті, який збудовано у 1895 році, за часів Австро-Угорщини, та селища Ясіня Закарпатської області, звідки можна дістатися до мальовничої вершини гори Драгобрат — найвищого гірськолижного курорту Українських Карпат.

Що таке PSO

Public Service Obligation — модель замовлення перевезень, за якої місцева влада сплачує перевізникові (у цьому разі УЗ) вартість маршруту і надає можливість своїй громаді користуватися обраним поїздом в обраний час за обумовленою вартістю.

Загалом це вже 5-й меморандум, підписаний у рамках реалізації пілотного проєкту PSO. Раніше аналогічні домовленості було підписано з місцевою владою Одеської, Харківської, Луганської та Сумської областей. Загалом області мають компенсувати АТ «Укрзалізниці» щонайменше 15 млн грн на рік витрат на організацію пасажирських перевезень.

На маршрут вийде дизель-поїзд ДПКр-3

На маршруті «Буковельского експреса» використовується сучасний дизель-поїзд ДПКр-3 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу, який Укрзалізниця придбала в рамках програми «Велике будівництво». У складі дизель-поїзда 3 вагони — 170 місць.

Раніше аналогічний поїзд було запущено на маршруті Одеса — Ізмаїл, ще два поїзди — на маршрутах Попасна — Харків, Харків — Суми — Ворожба — Харків та Коломия — Ківерці.

Нагадаємо, КВБЗ та УЗ уклали контракт на постачання шести дизель-поїздів ДПКр-3 ще у 2018 році. Перший поїзд почав курсувати між залізничними станціями Київ-Пасажирський та Бориспіль-Аеропорт  у грудні 2019-го року, а потім був переданий на маршрут Коломия — Ківерці.

Ще два ДПКр-3 обслуговують «Дунайський експрес». Також у першому кварталі 2022 року один з нових дизель-поїздів має вийти на маршрут Долинська — Кривий Ріг — Апостолове — Херсон — Вадим — Миколаїв.

читайте також

Завантаження....