URM
Бізнес Вантажні перевезення Новини

Один із зернотрейдерів оголосив про відмову транспортування зерна залізницею

Аграрний холдинг G.R. Agro оголосив, що буде возити зерно вантажівками, а не залізницею через несприятливі ринкові умови.

Так, у повідомленні вказано, що для забезпечення безперебійних поставок зерна компанія використовує власний автопарк в кількості 70 авто зерновозів.

Адже автоперевезення на сьогодні, порівнюючи із залізницею, періодами навіть дешевші, та головне, що в цій ситуації завдяки довгостроковим налагодженим контрактам автомобілі розвантажуються без затримок і простоїв у портах, як це відбувається з вагонами.

Загалом у компанії заявили, що у зв’язку з рекордним урожаєм експорт зернових у 2021/22 МР досяг рекордного рівня. Обсяг перевезень зерна з елеваторів компанії в порти України у 2021 році виріс у 4 рази проти 2020 року.

Водночас на тлі високого попиту Укрзалізниця підняла вартість оренди зерновозів до максимуму за останні кілька років. За період з липня 2021 по жовтень 2021 вартість перевезень 1 тонни зерна залізничними лініями зросла в 4 рази з (380 грн/т до 1555 грн/т).

Основною проблемою є брак вагонів і затримки постачання вагонів за заявками елеваторів. У разі недопостачання заявленої кількості вагонів на елеватор з боку УЗ, виникає проблема невідвантаження обсягу зерна за контрактами з боку компанії.

Цього року втричі збільшилася кількість кинутих на коліях завантажених вагонів, які очікують розведення між станціями. Простої можуть сягати 4-5 днів.

Тож компанія, у разі оформлення заявок на власні вагони експедиторів, стикається з проблемою черги на місяць уперед, тому що практично весь парк вагонів оформлений під великі замовлення.

G.R. Agro очікує на відновлення співпраці з УЗ в лютому 2022 року, якщо тарифи на залізничні перевезення прийдуть у «норму».

Нагадаємо, станом на середину листопада середня ставка на лотах щодо використання зерновозів Укрзалізниці вже сягає 5 тис. грн.

читайте також

Завантаження....