URM
Новини Бізнес

30 років незалежності України: країна показала одну з найгірших динамік економіки серед країн ЦСЄ

Україна протягом 30 років незалежності показала одну з найгірших динамік економіки серед країн Центральної та Східної Європи. Про це йдеться в дослідженні, яке опублікував  Український інститут майбутнього.

Україна упродовж 30 років незалежності показала одну з найгірших динамік економіки серед країн ЦСЄ

30 років незалежності України: країна показала одну з найгірших динамік економіки серед країн ЦСЄ

У 1991 році Україна посідала 52 місце у світі за рівнем ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності і цей показник становив 6,9 тис. дол. Тоді він дещо перевищував середній рівень для країн Центральної Європи. Протягом усього часу до 2020 року в Україні ВВП на душу населення зріс на 89% (91 місце). Тоді як у Польщі, Угорщині, Чехії ВВП на душу населення зріс у 3,5-6 разів.

Україна відстає за рівнем ВВП на душу населення

30 років незалежності України: країна показала одну з найгірших динамік економіки серед країн ЦСЄЯкщо порівнювати між собою колишні республіки СРСР, то сьогодні за рівнем ВВП на душу населення Україна входить в одну групу з Молдовою, Узбекистаном, Киргизстаном, Таджикистаном.

Чисельність населення України значно скоротилася

30 років незалежності України: країна показала одну з найгірших динамік економіки серед країн ЦСЄ

Населення України значно скоротилося – на 27,1 %, порівнюючи з 1991 р. Різке зменшення відбулося протягом 2014-2015 років внаслідок окупації Криму, частини Донецької та Луганської обл. На графіку наведені дані Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи, які можуть не враховувати всі потоки мігрантів. Перепис населення не проводився від 2001 року. Якщо Україна не зможе поліпшити добробут громадян, нас очікує подальше скорочення чисельності населення, старіння нації. На зміну поколінню, яке старіє, не прийде достатньо молоді, здатної «прогодувати» себе, пенсіонерів, пільговиків, дітей, утриманців, забезпечити всім гідний рівень життя. Більша частина валового доходу буде витрачатися на утримання тієї частини населення, яка не створює
доданої вартості.

Детальніше читайте ТУТ.

читайте також

Завантаження....