URM
Новини Вантажні перевезення Укрзалізниця

​​Укрзалізниця у вантажних перевезеннях не задовольняє потреби економіки, що зростає, — ЦДЗТ

Вантажообіг автомобільного транспорту збільшився на 9,6 %, на відміну від вантажообігу залізничного транспорту, який досяг росту лише на 2,2 %. Про це свідчать дані Держстату за 11 місяців 2021 року. Відсутність кореляції між зростанням вантажної бази і змінами основного показника вантажної роботи Укрзалізниці є недопрацюванням керівництва компанії, вважає директорка громадської спілки «Центр досліджень залізничного транспорту» Вікторія Яновська.

Збільшення термінів доставки вантажів залізницею, збільшення термінів обороту вантажних вагонів, понад 300 кинутих вантажних поїздів щодоби та інші проблеми організації перевезень вантажів призвели до переходу величезної кількості вантажів на автомобільний транспорт. Це можна вважати  першим важливим підсумком роботи Укрзалізниці та її керівництва на чолі з Олександром Камишіним. Адже основним натуральним показником роботи залізничного вантажного транспорту є вантажообіг, який показує обсяг транспортної роботи підприємства з переміщення вантажів. І він у  2021-му склав 179,4 млрд ткм. Тоді як у «доковідні роки» ці показники були на рівні 182-195 млрд ткм.

Вікторія Яновська, директорка ГС Центр досліджень залізничного транспорту

Через негативний вплив коронавірусної інфекції COVID-19 на торговельні відносини та економічну активність країни вантажообіг Укрзалізниці у 2020 році знизився до 175,6 млрд ткм (-3,4 %).

Вантажообіг2 — копия

Але у 2021 році Укрзалізниці вдалося збільшити вантажообіг лише на 2,2 % (до 179,4 млрд ткм). Цьому сприяло також те, що багато вантажовідправників намагалися максимально завантажити та відправити свої вантажі до початку 2022 року – адже з 1 січня вартість перевезення вантажів 1-го класу (руда, вугілля, флюс, цемент тощо) збільшиться одразу на 31,2 %, а 2-го класу (зерно, кокс, нафту тощо) – на 6,5 %. Власники вантажів поспішали заощадити, що призвело до збільшення навантаження наприкінці 2021 року. При цьому статистичні дані показують, що промисловість та аграрії суттєво підвищили свої показники порівняно з 2020 роком (дані за 11 місяців 2021 року):

  • збирання кукурудзи збільшено на 41,9 %;
  • збирання пшениці зросло на 29,4 %;
  • збирання соняшника збільшено на 25,1 %;
  • видобуток каменю, піску та глини зріс на 19,7 %;
  • виробництво цементу, вапна та гіпсових сумішей збільшено на 12,2 %;
  • виробництво чавуну, сталі та феросплавів зросло на 6,3 %;
  • видобуток металевих руд збільшено на 3,2 %;
  • видобуток кам’яного та бурого вугілля зріс на 3,0 %.

Саме ці вантажі є основними у перевізній роботі Укрзалізниці – залізна та марганцева руди, будівельні вантажі (щебінь, пісок), кам’яне вугілля, зернові вантажі, чорні метали, флюси.

читайте також

Завантаження....