URM
Бізнес Новини

Євросоюз змінить вимоги щодо якості та безпечності продукції. Чого очікувати українським експортерам

Від 16 липня вступає в силу новий Регламент ЄС 2019/1020 щодо ринкового нагляду за товарами, що розміщуються на ринку Співтовариства.

Євросоюз змінить вимоги щодо якості та безпечності продукції, і це стосуватиметься суттєвої частки українського експорту.

ЄС посилить регуляторні вимоги до низки непродовольчих товарів, що підпадають під дію гармонізованого законодавства ЄС (наприклад, іграшки, енергетична продукція, будівельні матеріали, радіообладнання, засоби індивідуального захисту тощо).

У матеріалі для «Європейської правди» кандидат економічних наук, аналітик Українського центру європейської політики Олександра Булана розписала, яких змін чекати українським експортерам.

Новий Регламент ЄС 2019/1020. Чого очікувати:

  1. Кожен виробник товарів, що постачаються на ринок ЄС, повинен призначити уповноважену особу (так званого «економічного оператора»), яка взаємодіятиме з європейськими органами ринкового нагляду.
  2. Правила ринкового нагляду тепер стосуватимуться продукції, що продається європейським споживачам через інтернет-магазини.
  3. Коштом Єврокомісії по всьому ЄС буде створено загальноєвропейські випробувальні центри/лабораторії. Це посилить загальну ефективність заходів ринкового нагляду в ЄС. А європейські органи ринкового нагляду отримають посилені повноваження щодо контролю за продукцією.

Як українським експортерам адаптуватися до змін:

  • перевірити, чи мають вони «економічного оператора» в ЄС, який представлятиме їхні інтереси перед європейськими органами ринкового нагляду Євросоюзу.
  • перевірити, чи зазначено інформацію про економічного оператора на продукції, що постачається до ЄС, або упаковці до неї.
  • якщо товари продаються до ЄС через інтернет — ознайомитися з правилами ринкового нагляду в ЄС та налагодити співпрацю з європейським постачальником фулфілмент-послуг як з економічним оператором.
  • оскільки новий Регламент спрямований на посилення ринкового нагляду в ЄС, то експортерам необхідно перевірити свою документацію, технологічні процеси та якісні характеристики продукції на відповідність законодавству ЄС.

читайте також

Завантаження....