URM
Міжнародні Новини

Європейське співтовариство залізничних компаній вимагає включити Західні Балкани до мережі TEN-T

Співтовариство європейських залізничних та інфраструктурних компаній (CER) закликає включити Західні Балкани до Трансевропейської транспортної мережі (TEN-T).

Також вони виступають за належне фінансування залізничних проєктів. Товариство вважає, що регіон є важливим для сполучення з такими комерційними партнерами, як Туреччина та Близький Схід.

Також регіон має великий потенціал, оскільки включає деякі великі порти. Зокрема грецький порт Пірей з’єднується з усіма базовими портами Китаю. Важливу роль відіграють також хорватський порт Рієка та чорногорський порт Бар.

Зокрема прем’єр-міністр Сербії Ана Брнабіч оголосила, що країна інвестує близько 6,5 млрд євро для модернізації загалом 1000 км залізничних ліній. Серед них — залізничні лінії, що з’єднують Панчево з румунським кордоном через Вршац та Вальєво до Врбниці.

Країна також активно працює над проєктною документацією для швидкісної залізниці Белград-Ніш, яка значною мірою фінансуватиметься коштом грантів ЄС. Крім того, Сербія готує модернізацію залізничних ліній Ніш-Димітровград та Суботиця-Сегед.

Нагадаємо, у липні міністр економіки України Олексій Любченко заявив, що інтеграція до європейської транспортної мережі TEN-T може принести Україні майже 4,5 млрд дол. інвестицій до 2030 року.

читайте також

Завантаження....